Kamp Ateşi Turizm | LİKYA YOLUNDA SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ | Bu etkinliğimizde, Likya Yolunun içerisinde bulunan parkurlardan 1.Periyodun da Antalya bölümünü 2.Periyodun da Demre-Kaş bölümünde yürüyüşler yapacağız. | 7.10.2018 - 14.10.2018 tarihleri arasında turumuz hareket edecektir.|
  Kamp Ateşi Turizm Ana Sayfa Hakkımızda Gençlik Kampları Trekking Parkurları Referanslar Linkler 
 
 
 
 LİKYA YOLUNDA SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ
  Bu etkinliğimizde, Likya Yolunun içerisinde bulunan parkurlardan 1.Periyodun da Antalya bölümünü 2.Periyodun da Demre-Kaş bölümünde yürüyüşler yapacağız.
  7.10.2018 - 14.10.2018 tarihleri arasında 

1600 TL 


Likya Yolu’nun tamamı 509 km’dir. Bu mesafenin tamamını yürümek için bir aylık bir zaman dilimine ihtiyaç bulunmaktır. 

Bu etkinliğimizde, Likya Yolu’nun içerisinde bulunan parkurlardan 
1.Periyodunda Antalya bölümünde  Adrasan - Finike - Demre
2.Periyodunda Demre - Kaş bölümünde yürüyüşler gerçekleştireceğiz.

Bu tura dilerseniz 7-10 Ekim 1 periyod veya 10 Ekim - 14 Ekim 2.periyoduna katılabileceğiniz gibi.
26 Ekim - 2 Kasım tam tura da katılabilirsiniz. 

1 periyod için Geliş 7 Ekim Pazar sabah Antalya'ya ulaşım için  THY 10.20 Atatürk ve THY 10.35 Sabiha gökçen uçakları, 9.50 Pegasus uçağı uygundur ve Dönüş 10 Ekim Çarşamba akşam Antalya-ist uçakları.

2.periyod için Geliş 10 Ekim Çarşamba sabah Antalya uçakları ve Dönüş 14 Ekim Dalaman akşam uçakları pegasus 18.40 tek alternatiftir.


1.PERİYOD 
7 Ekim Pazar : Antalya'da buluşma, Tahtalı Dağı, Gelidonya Feneri
12.00-12.30 Öğlen saatlerinde Antalya'da aracımızla buluştuktan sonra, bu bölgenin en yüksek dağına (2.366 metre) çıkmamak olmaz. Teleferik ile Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkıyoruz. Burada yarım saat ile 1 saat arasında fotoğraf çekimleri ardından teleferik ile iniş yapıyoruz.  Olimpos-Adrasan'a doğru harekete geçerken parkur ve yürüyüşler hakkında genel hatlarıyla bilgilendirmenin ardından konaklama yapacağımız Adrasan'a ulaşıyoruz. Akşam üzeri Adrasan'dan Karaöz'e geçip Gelidonya Feneri'nde günbatımı için 6 km'lik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.  Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'nde günbatımı fotoğrafları çekiyoruz. Gün Batımı ardından Adrasan'daki otelimize geri dönüyoruz. 

8 Ekim Pazartesi: Adrasan – Musa Dağı – Olympos.
Bu parkur, Adrasan'dan Olympos'a doğru, Olympos antik kentinin bulunduğu Musa Dağı'nı aşarak ulaşıyor. Dik çıkış ve inişlerden oluşan bu parkur, 15 km'lik bir mesafeyi kapsıyor. Akşam Adrasan'daki otelimizdeyiz.

9 Ekim Salı  : Finike - Beymelek 
Sabah kahvaltının ardından Adrasan'dan ayrılıp Finike-Demre Arasında işaretlenen St Nikolaos (Noel Baba) yolu yürüyüşlerimizi yapmak için hareket ediyoruz. Finike de minibüslerimizden arazi araçlarımıza geçip Belen yaylasına doğru transfer oluyoruz. İlk gün Belos - Kaklık Tepe - Yol Anıtı - Beymelek Dalyan 7 kilometrelik yürüyüşümüzü gerçekleştirip akşam Beymelek Taş evler'e yerleşiyoruz.  

10 Ekim Çarşamba :  Alakilise - Günağı - Yılanbaşı - Beymelek
Sabah kahvaltının ardından St Nikolaos yolları yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bugünkü yürüyüş rotası, hac ziyaretini yapanların kiliselerden Myra şehrine inişte kullandıkları Roma yollarını izlemektedir. İlk kısım, ağaçlıklardan geçen taşlık patikalar üzerinde, ikinci kısım ise, olağanüstü iyi biçimde döşenmiş eski bir yol üzerindedir. Zeytin adındaki sevimli köyde başlayan rotamız, Alakilise’deki etkileyici kilise kalıntılarına da uğrar. Ağaçlık dar bir vadiden aşağıya doğru önce Günağı harabelerini ve sonrasında Yılanbaşı'na doğru iner ve sonra Beymelek'teki tesisimizde sona ermektedir.  1.Periyod'a katılan misafirlerimiz öğleden sonra Beymelek'ten ayrılıp Antalya'ya doğru dönüş yoluna geçiyor. Tam tura devam edecekler ve 2 periyod turuna katılan misafirlerimiz ile tesisde akşam yemeği ardından dinlenmeye çekiliyoruz.
2.PERİYOD
Turumuzun 2.periyoduna gelecek katılımcılarımız ilk günü Antalya - Demre arasındaki yolda geçirip akşam üzeri Beymelek'teki tesisimizde buluşarak tura dahil olabileceklerdir.  Konaklama Beymelek Taş Evler'de

11 Ekim Perşembe 
Sabah Otelimizden ayrılıp Noel Baba'ya selam etmek için Demre'ye hareket ediyoruz. Likya'nın en önemli şehirlerinden olan Demre'ye St Nikolaos yolu güzergahında bulunan Beymelek-Ision-Myra Antik Kenti rotasını rahat bir yürüyüş ile antik yolları izleyerek gidiyoruz. Akşam konaklama yapacağımız Üçağız'a geçip akşam yemeğinin ardından Simena Antik Kenti'nde bulunan tiyatroya kısa bir yürüyüş yapıyoruz. 

12 Ekim Cuma : Sabah kahvaltının ardından güne tekne turunda devam ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından batık kenti ve koyları gezdiğimiz teknemiz bizi Aperlai'ye bırakıyor. Sıcak yarımadası üzerinden yürüyüşümüzü Kılıçlıköyü'ne doğru yapıp akşam kampımızı kuruyoruz. 

13 Ekim Cumartesi : Kılıçlıköyü'nden Ufakdere koyuna yapacağımız bugünkü yürüyüşümüz yine yüzme molaları eşliğinde. Akşam kampımız Ufakdere plajında. 

14 Ekim Pazar: Ufakdere'deki kahvaltımızın ardından çadırlarımızı toplayıp Limanağzı'na doğru 9 km'lik yine keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.  Kaş'a ulaşıp bu harika turumuzu sona erdiriyoruz.  Dileyenler  Kaş'tan Fethiye-Dalaman'a geçip buradaki akşam uçakları ile veya  Antalya'ya geçerek buradaki uçaklar ile dönüşlerini yapabilirler.


1.PERİYOD TUR FİYATI 850 TL
2 GECE LİKYA ADRASAN OTEL ve 1 GECE BEYMELEK TAŞ EVLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 2 GECE AKŞAM AÇIK BÜFE YEMEK, 1 GECE BEYMELEK'TE YÖRESEL YEMEKLER, BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR, REHBERLİK, SEYAHAT SİGORTASI, ÖĞLE YEMEKLERİ KUMANYA ŞEKLİNDE OLACAKTIR VE FİYATA DAHİLDİR. 

2.PERİYOD TUR FİYATI 850 TL
1 GECE BEYMELEK TAŞ EVLERDE, 1 GECE UÇAĞIZ'DA YARIM PANSİYON  VE 2 GECE ÇADIR DA TAM PANSİYON KONAKLAMA, BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR, REHBERLİK, SEYAHAT SİGORTASI, ÖĞLE YEMEKLERİ KUMANYA ŞEKLİNDE OLACAKTIR VE FİYATA DAHİLDİR. 

NOTLAR:
- YÜRÜYÜŞLERİN DIŞINDAKİ GÜNLERDE KUMANYA DIŞINDAKİ ÖĞLE YEMEKLERİ FİYATA DAHİL DEĞİLDİR ( 2.Periyod'a gelecekler için öğle yemeği)

- HER İKİ PERİYODA GELECEKLER İÇİN FİYAT 1600 TL’DİR.

- NAKİT ÖDEMELERDE 50 TL İNDİRİM BULUNMAKTADIR. 
1 EYLÜL'E KADAR YAPILAN KESİN REZERVASYONLAR KİŞİ BAŞI +50 TL DAHA İNDİRİM YAPILACAKTIR.
     
 
 
     
    © Kamp Ateşi Turizm - TURSAB A - 3672 İstiklal Caddesi, Erol Dernek Sokak no:9-5 Beyoğlu-İstanbul
Tel&Fax: (0212) 292 96 05 kampatesi@kampatesi.com Web Design Erol Sahin
© Sitede bulunan yazı ve fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.